
Dit voorjaar meldden zich, na een oproep in ’t Krentje en diverse andere media, maar liefst 7 buurten aan om activiteiten te organiseren in het kader van Nationale Burendag (een initiatief van het Oranjefonds en DE), daarbij ondersteund door de werkgroep Burendag van Kernoverleg Veur Óffebek. Op zaterdag 28 september zetten deze buurten al hun originele, creatieve en gezellige ideeën om in een grandioos feest van saamhorigheid en verbinding.
Helaas moesten 2 buurten voortijdig afhaken vanwege omstandigheden, maar het feest was er niet minder om bij de overige buurten.
Burgemeester Chantal Nijkerken – de Haan, wethouders Linda van den Beucken en Marcel Roelofs, Procesregisseur Programmabureau Gemeente Beesel Thea Jetten, Jongeren(opbouw)werker René Sieben van Synthese en Ans Op het Roodt en Cor van Mil van Kernoverleg Veur Óffebek maakten gezamenlijk een rondje langs alle buurten. De spontane gesprekken en discussies die ontstonden, bleken een goede manier om het aangename met het nuttige te verenigen. Uit de enthousiaste reacties van deze bezoekers die ons tijdens en na Burendag ter ore kwamen, mogen we concluderen dat ze volop genoten hebben van de gastvrijheid en gezelligheid.
Elkaar ontmoeten en beter leren kennen om het saamhorigheidsgevoel te versterken is het belangrijkste doel van Burendag. Dit is zeker gelukt getuige de enthousiaste verslagen en sprankelende foto’s die werden aangeleverd. Dank aan alle organisatieteams die heel Offenbeek op deze manier laten mee- en nagenieten in deze editie van ’t Krentje! Ook de contactpersonen van de deelnemende buurten willen we van harte bedanken voor de fijne samenwerking onderling en met ons als werkgroep.
In 2025 wordt Nationale Burendag gevierd in het weekend van zaterdag 27 september. Ben je enthousiast geworden en wil je dan ook met jouw buurt meedoen? Kernoverleg Veur Óffebek stelt ook dan weer een financiële bijdrage beschikbaar voor maximaal 12 buurten en werkgroep Burendag staat wederom klaar om te helpen en ondersteunen waar gewenst. Er volgt een oproep rond april 2025, maar eerder aanmelden kan natuurlijk ook via burendagveuroffebek@gmail.com. Zorg dan wel dat er minstens 2 contactpersonen per buurt beschikbaar zijn (die vervolgens met een eigen organisatieteam aan de slag gaan).
Voor de werkgroep Burendag van Kernoverleg Veur Óffebek is extra versterking altijd welkom. Interesse? Neem dan ook contact op via voornoemd mailadres.
Lars Pelzer, Cor en Brigitta van Mil
Werkgroep Burendag van Kernoverleg Veur Óffebek
Joekskapel De Gresbuus ging daarnaast ook nog de buurten af met een heerlijk stukje muziek. En bovenop dat alles kon natuurlijk DiNapoli/Het Droomijsje ook dit jaar niet ontbreken. Alexandro en Diana trakteerden samen met Kernoverleg Veur Óffebek iedereen ook nog op een heerlijk ijsje met een reuze keuze uit wel tien verschillende smaken.
Met de financiële ondersteuning van Kernoverleg Veur Óffebek, eventueel het Oranjefonds en een kortingsregeling op Burendag boodschappen bij Albert Heijn Jan Linders lukte het ook dit jaar weer om de burendag laagdrempelig te houden. Werkgroep Burendag regelde tevens naar wens een aantal overkoepelende activiteiten. Zo gingen de voetjes van de vloer met een Kangoo Fun workshop van Happy Healthy Moves in de buurten Offenbekermarkt en Keulseweg. De sambaband Banda Topa Tinga liet de buurten Lavendelheide, Offenbekermarkt en Keulseweg op hun grondvesten trillen.



(voor de buurtbewoners tussen het kruispunt Keulseweg/Theresiastraat en Keulseweg/Prinses Beatrixstraat)
De dag begon met een lekker zonnetje. Om 11.00 uur kwamen we bij elkaar om de tent op te zetten en alle spullen klaar te zetten voor een gezellige burendag. We hadden vlaai gehaald, chips en nootjes en de nodige drankjes.
Om 14.00 uur zou het beginnen. We waren bezig om de bakjes te vullen toen het college van B&W zich al aankondigde. Nadat we het college voorzien hadden van vlaai en koffie stroomden onze buurtgenoten binnen. Het was leuk om te zien dat iedereen weer enthousiast met elkaar aan het kletsen was. Er waren ook verschillende optredens en natuurlijk niet te vergeten het bezoek van DiNapoli de ijscoman met zijn heerlijke ijsjes.
Eerst kwam Banda Topa Tinga. Het swingde de pan uit! Vervolgens kregen we een optreden van Healthy Happy Moves. Ongelooflijk wat een conditie deze dames hebben. En als afsluiting kwam joekskapel de Gresbuus. Net op dat moment kregen we een regenbui over ons heen. We maakten plaats in de tent zodat het hele gezelschap van de Gresbuus droog bleef. Ze zorgden voor een gezellige sfeer!
Na een leuke en gezellige middag hebben we samen met de buurtgenoten de tent afgebroken en alles opgeruimd. We kunnen weer terugkijken op een geslaagde burendag.
Tegen de avond hebben we genoten van een lekkere barbecue en ging het feest nog door tot laat in de avond. De maandag na burendag zijn de beschilderde bloempotjes met een viooltje uitgedeeld aan verschillende bewoners in de straat.
Het was een super gezellige burendag, volgend jaar doen we weer mee.
Bij de burendag van de Lavendelheide hadden we dit jaar het thema: 'Heel Lavendelheide bakt’. Maar liefst 12 taarten werden gebakken door verschillende bewoners. De rest van de straat kwam lekker proeven. Er werd een nummer 1, 2 en 3 gekozen en zij verdienden een mooie prijs. Vervolgens werd er geluisterd naar 'Banda Topa Tinga' en 'De Gresbuus', onder het genot van een heerlijk ijsje. De kinderen hebben lekker gespeeld op het springkussen en mooie bloempotten beschilderd voor een aantal bewoners in de straat.




De aanleiding om in de Meidoornlaan een burendag te organiseren is ontstaan op oudejaarsdag 2023. In de middag waren een aantal kinderen op straat aan het spelen onder toezicht van ouders. Er werd koffie/thee/warme chocolademelk gehaald en genoten van wafels en oliebollen. Dat was zo gezellig dat we besloten om eens te peilen of er animo was om een burendag te organiseren. In juni hebben we alle bewoners gevraagd en gelukkig was er genoeg interesse zodat we aan de slag konden gaan.
Belangrijk was om een aanvraag bij het Oranjefonds en Kernoverleg Veur Óffebek te doen zodat we voldoende budget hadden om het laagdrempelig te houden zodat iedereen in de gelegenheid is om aan te sluiten.
Op zaterdag 28 september was het zover. ’s Ochtends om 10.00 uur begonnen we met een tent opzetten en hier kregen we al hulp van voldoende buurtgenoten. Vanaf 14.30 uur startte de dag voor onze buurt met de muziek van joekskapel de Gresbuus. De kinderen konden genieten van een springkussen en zich vermaken in de knutselhoek. Voor de ouderen hadden we een quiz gemaakt waaraan door iedereen fanatiek werd deelgenomen.
Tussendoor hebben we allemaal kunnen genieten van een lekker ijsje van DiNapoli ijs. Na de quiz werd de barbecue aangestoken en konden we ons tegoed doen aan broodjes hamburger en kipspiesjes. Aansluitend hebben we samen nog een gezellige avond gehad.
De volgende ochtend was er alweer een ploeg paraat om samen af te breken, op te ruimen, een hapje te eten en gezellig na te praten. Onze burendag is geslaagd en voor herhaling vatbaar.
Organisatie Meidoornlaan






's Avonds was het tijd voor een kennisquiz voor de volwassenen. Gewapend met pen en papier werd er gestreden voor de 3 prijzen, onder het genot van een hapje en drankje.
Met een grote glimlach kijken de bewoners terug op Burendag 2024. Het was een dag vol plezier, samenzijn en mooie herinneringen.
Een Dag van Verbinding en Plezier.
Op zaterdag 28 september vierden de bewoners van de Offenbekermarkt, Pater Claretstraat en Fatimahof wederom een geslaagde Burendag. De dag stond in het teken van samenkomen, genieten en het versterken van de buurtbanden. Vanaf de vroege ochtend hielpen buurtbewoners enthousiast mee met het opbouwen van de festiviteiten.
Voor de kinderen was er volop vermaak. Naast het bouwen met de grote blokken bleek het springkussen een absolute trekpleister. Daarnaast konden ze vliegers bouwen, zeepbellen maken, kleuren en sjoelen. Natuurlijk werd de speeltuin op de Offenbekermarkt ook druk bezocht.
De middag vol diverse activiteiten werd gestart met een swingend optreden van sambaband Banda Topa Tinga. Ook de burgemeester, enkele wethouders en het Kernoverleg kwamen langs om mee te genieten van de feestvreugde. Voor de actievelingen was er een energieke Kangoo Jump workshop door Healthy Happy Moves, terwijl de klanken van joekskèpel De Gresbuus de sfeer compleet maakten. Verfrissingen waren er in de vorm van ijs van Di Napoli en laat in de middag was er friet van Smulboetiek Joosten. Om de dag compleet te maken werd er spontaan door een van de buurtbewoners een gitaar tevoorschijn gehaald waarbij gezamenlijk gezongen en gelachen werd.



Klik hier om je gratis in te schrijven voor Puik | Deel deze pagina:
Op zaterdag 28 september 2024 vierden we Burendag op de Annastraat/Nolensstraat, en wat een geweldige dag was het! Net zoals de afgelopen jaren hebben we gebruik gemaakt van het Anker. Ondanks een enkel buitje bleef het gelukkig droog.
Bij binnenkomst was er gezorgd voor een lekker stukje vlaai of cake en uiteraard een kop koffie of een beker ranja. Voor de kinderen was er een groot springkussen waar ze zich op konden uitleven. Daarnaast waren er allerlei spellen zoals sjoelen, beerpong en djenga, wat zorgde voor veel plezier en competitie. Femke zorgde ervoor dat de kinderen prachtig geschminkt werden.
Halverwege de middag werden we door Di Napoli getrakteerd op een verrukkelijk ijsje. Later op de dag genoten we van heerlijke frietjes van Cafetaria Keuben. Bedankt Yiyao voor de goede zorgen en de extra miniloempia’s!
's Avonds genoten we van een lekker biertje en wijntje terwijl we de dag afsloten met de Annocup. Martijn en Femke kwamen alweer als winnaars uit de bus na een spannende Kahoot-quiz. Dank aan Chris voor de leuke quiz met wetenswaardigheden over Reuver die menigeen niet wist. Omdat Martijn en Femke er voor de 2ekeer als winnaars uit de bus kwamen hebben we afgesproken dat zij de quiz maken komend jaar. Krijgen we i.i.g. een andere winnaar!
Een speciaal dankwoord gaat uit naar het Kernoverleg Veur Óffebek voor hun ondersteuning en de financiële bijdrage.
Namens de organisatie willen we iedereen bedanken voor hun aanwezigheid en bijdrage aan deze zéér geslaagde dag. Dit jaar hadden we een recordopkomst. Leuk om te zien dat er veel nieuwe bewoners gebruik maakten van de Burendag om hun nieuwe buren te leren kennen.
We kijken nu al uit naar Burendag 2025!
Marc, Miranda, Femke, Martijn, Chris, Chantal en Joost.
Dit voorjaar meldden zich, na een oproep in ’t Krentje en diverse andere media, maar liefst 7 buurten aan om activiteiten te organiseren in het kader van Nationale Burendag (een initiatief van het Oranjefonds en DE), daarbij ondersteund door de werkgroep Burendag van Kernoverleg Veur Óffebek. Op zaterdag 28 september zetten deze buurten al hun originele, creatieve en gezellige ideeën om in een grandioos feest van saamhorigheid en verbinding.
Helaas moesten 2 buurten voortijdig afhaken vanwege omstandigheden, maar het feest was er niet minder om bij de overige buurten.

Joekskapel De Gresbuus ging daarnaast ook nog de buurten af met een heerlijk stukje muziek. En bovenop dat alles kon natuurlijk DiNapoli/Het Droomijsje ook dit jaar niet ontbreken. Alexandro en Diana trakteerden samen met Kernoverleg Veur Óffebek iedereen ook nog op een heerlijk ijsje met een reuze keuze uit wel tien verschillende smaken.
In 2025 wordt Nationale Burendag gevierd in het weekend van zaterdag 27 september. Ben je enthousiast geworden en wil je dan ook met jouw buurt meedoen? Kernoverleg Veur Óffebek stelt ook dan weer een financiële bijdrage beschikbaar voor maximaal 12 buurten en werkgroep Burendag staat wederom klaar om te helpen en ondersteunen waar gewenst. Er volgt een oproep rond april 2025, maar eerder aanmelden kan natuurlijk ook via burendagveuroffebek@gmail.com. Zorg dan wel dat er minstens 2 contactpersonen per buurt beschikbaar zijn (die vervolgens met een eigen organisatieteam aan de slag gaan).
Voor de werkgroep Burendag van Kernoverleg Veur Óffebek is extra versterking altijd welkom. Interesse? Neem dan ook contact op via voornoemd mailadres.
Lars Pelzer, Cor en Brigitta van Mil
Werkgroep Burendag van Kernoverleg Veur Óffebek
Burgemeester Chantal Nijkerken – de Haan, wethouders Linda van den Beucken en Marcel Roelofs, Procesregisseur Programmabureau Gemeente Beesel Thea Jetten, Jongeren(opbouw)werker René Sieben van Synthese en Ans Op het Roodt en Cor van Mil van Kernoverleg Veur Óffebek maakten gezamenlijk een rondje langs alle buurten. De spontane gesprekken en discussies die ontstonden, bleken een goede manier om het aangename met het nuttige te verenigen. Uit de enthousiaste reacties van deze bezoekers die ons tijdens en na Burendag ter ore kwamen, mogen we concluderen dat ze volop genoten hebben van de gastvrijheid en gezelligheid.
Elkaar ontmoeten en beter leren kennen om het saamhorigheidsgevoel te versterken is het belangrijkste doel van Burendag. Dit is zeker gelukt getuige de enthousiaste verslagen en sprankelende foto’s die werden aangeleverd. Dank aan alle organisatieteams die heel Offenbeek op deze manier laten mee- en nagenieten in deze editie van ’t Krentje! Ook de contactpersonen van de deelnemende buurten willen we van harte bedanken voor de fijne samenwerking onderling en met ons als werkgroep.
Met de financiële ondersteuning van Kernoverleg Veur Óffebek, eventueel het Oranjefonds en een kortingsregeling op Burendag boodschappen bij Albert Heijn Jan Linders lukte het ook dit jaar weer om de burendag laagdrempelig te houden. Werkgroep Burendag regelde tevens naar wens een aantal overkoepelende activiteiten. Zo gingen de voetjes van de vloer met een Kangoo Fun workshop van Happy Healthy Moves in de buurten Offenbekermarkt en Keulseweg. De sambaband Banda Topa Tinga liet de buurten Lavendelheide, Offenbekermarkt en Keulseweg op hun grondvesten trillen.



(voor de buurtbewoners tussen het kruispunt Keulseweg/Theresiastraat en Keulseweg/Prinses Beatrixstraat)
De dag begon met een lekker zonnetje. Om 11.00 uur kwamen we bij elkaar om de tent op te zetten en alle spullen klaar te zetten voor een gezellige burendag. We hadden vlaai gehaald, chips en nootjes en de nodige drankjes.
Om 14.00 uur zou het beginnen. We waren bezig om de bakjes te vullen toen het college van B&W zich al aankondigde. Nadat we het college voorzien hadden van vlaai en koffie stroomden onze buurtgenoten binnen. Het was leuk om te zien dat iedereen weer enthousiast met elkaar aan het kletsen was. Er waren ook verschillende optredens en natuurlijk niet te vergeten het bezoek van DiNapoli de ijscoman met zijn heerlijke ijsjes.
Eerst kwam Banda Topa Tinga. Het swingde de pan uit! Vervolgens kregen we een optreden van Healthy Happy Moves. Ongelooflijk wat een conditie deze dames hebben. En als afsluiting kwam joekskapel de Gresbuus. Net op dat moment kregen we een regenbui over ons heen. We maakten plaats in de tent zodat het hele gezelschap van de Gresbuus droog bleef. Ze zorgden voor een gezellige sfeer!
Na een leuke en gezellige middag hebben we samen met de buurtgenoten de tent afgebroken en alles opgeruimd. We kunnen weer terugkijken op een geslaagde burendag.



Bij de burendag van de Lavendelheide hadden we dit jaar het thema: 'Heel Lavendelheide bakt’. Maar liefst 12 taarten werden gebakken door verschillende bewoners. De rest van de straat kwam lekker proeven. Er werd een nummer 1, 2 en 3 gekozen en zij verdienden een mooie prijs. Vervolgens werd er geluisterd naar 'Banda Topa Tinga' en 'De Gresbuus', onder het genot van een heerlijk ijsje. De kinderen hebben lekker gespeeld op het springkussen en mooie bloempotten beschilderd voor een aantal bewoners in de straat.
Tegen de avond hebben we genoten van een lekkere barbecue en ging het feest nog door tot laat in de avond. De maandag na burendag zijn de beschilderde bloempotjes met een viooltje uitgedeeld aan verschillende bewoners in de straat.
Het was een super gezellige burendag, volgend jaar doen we weer mee.




De aanleiding om in de Meidoornlaan een burendag te organiseren is ontstaan op oudejaarsdag 2023. In de middag waren een aantal kinderen op straat aan het spelen onder toezicht van ouders. Er werd koffie/thee/warme chocolademelk gehaald en genoten van wafels en oliebollen. Dat was zo gezellig dat we besloten om eens te peilen of er animo was om een burendag te organiseren. In juni hebben we alle bewoners gevraagd en gelukkig was er genoeg interesse zodat we aan de slag konden gaan.
Belangrijk was om een aanvraag bij het Oranjefonds en Kernoverleg Veur Óffebek te doen zodat we voldoende budget hadden om het laagdrempelig te houden zodat iedereen in de gelegenheid is om aan te sluiten.
Op zaterdag 28 september was het zover. ’s Ochtends om 10.00 uur begonnen we met een tent opzetten en hier kregen we al hulp van voldoende buurtgenoten. Vanaf 14.30 uur startte de dag voor onze buurt met de muziek van joekskapel de Gresbuus. De kinderen konden genieten van een springkussen en zich vermaken in de knutselhoek. Voor de ouderen hadden we een quiz gemaakt waaraan door iedereen fanatiek werd deelgenomen.
Tussendoor hebben we allemaal kunnen genieten van een lekker ijsje van DiNapoli ijs. Na de quiz werd de barbecue aangestoken en konden we ons tegoed doen aan broodjes hamburger en kipspiesjes. Aansluitend hebben we samen nog een gezellige avond gehad.
De volgende ochtend was er alweer een ploeg paraat om samen af te breken, op te ruimen, een hapje te eten en gezellig na te praten. Onze burendag is geslaagd en voor herhaling vatbaar.
Organisatie Meidoornlaan



's Avonds was het tijd voor een kennisquiz voor de volwassenen. Gewapend met pen en papier werd er gestreden voor de 3 prijzen, onder het genot van een hapje en drankje.
Met een grote glimlach kijken de bewoners terug op Burendag 2024. Het was een dag vol plezier, samenzijn en mooie herinneringen.
Een Dag van Verbinding en Plezier.
Op zaterdag 28 september vierden de bewoners van de Offenbekermarkt, Pater Claretstraat en Fatimahof wederom een geslaagde Burendag. De dag stond in het teken van samenkomen, genieten en het versterken van de buurtbanden. Vanaf de vroege ochtend hielpen buurtbewoners enthousiast mee met het opbouwen van de festiviteiten.
Voor de kinderen was er volop vermaak. Naast het bouwen met de grote blokken bleek het springkussen een absolute trekpleister. Daarnaast konden ze vliegers bouwen, zeepbellen maken, kleuren en sjoelen. Natuurlijk werd de speeltuin op de Offenbekermarkt ook druk bezocht.
De middag vol diverse activiteiten werd gestart met een swingend optreden van sambaband Banda Topa Tinga. Ook de burgemeester, enkele wethouders en het Kernoverleg kwamen langs om mee te genieten van de feestvreugde. Voor de actievelingen was er een energieke Kangoo Jump workshop door Healthy Happy Moves, terwijl de klanken van joekskèpel De Gresbuus de sfeer compleet maakten. Verfrissingen waren er in de vorm van ijs van Di Napoli en laat in de middag was er friet van Smulboetiek Joosten. Om de dag compleet te maken werd er spontaan door een van de buurtbewoners een gitaar tevoorschijn gehaald waarbij gezamenlijk gezongen en gelachen werd.




Klik hier om je gratis in te schrijven voor Puik | Deel deze pagina:



Op zaterdag 28 september 2024 vierden we Burendag op de Annastraat/Nolensstraat, en wat een geweldige dag was het! Net zoals de afgelopen jaren hebben we gebruik gemaakt van het Anker. Ondanks een enkel buitje bleef het gelukkig droog.
Bij binnenkomst was er gezorgd voor een lekker stukje vlaai of cake en uiteraard een kop koffie of een beker ranja. Voor de kinderen was er een groot springkussen waar ze zich op konden uitleven. Daarnaast waren er allerlei spellen zoals sjoelen, beerpong en djenga, wat zorgde voor veel plezier en competitie. Femke zorgde ervoor dat de kinderen prachtig geschminkt werden.
Halverwege de middag werden we door Di Napoli getrakteerd op een verrukkelijk ijsje. Later op de dag genoten we van heerlijke frietjes van Cafetaria Keuben. Bedankt Yiyao voor de goede zorgen en de extra miniloempia’s!
's Avonds genoten we van een lekker biertje en wijntje terwijl we de dag afsloten met de Annocup. Martijn en Femke kwamen alweer als winnaars uit de bus na een spannende Kahoot-quiz. Dank aan Chris voor de leuke quiz met wetenswaardigheden over Reuver die menigeen niet wist. Omdat Martijn en Femke er voor de 2ekeer als winnaars uit de bus kwamen hebben we afgesproken dat zij de quiz maken komend jaar. Krijgen we i.i.g. een andere winnaar!
Een speciaal dankwoord gaat uit naar het Kernoverleg Veur Óffebek voor hun ondersteuning en de financiële bijdrage.
Namens de organisatie willen we iedereen bedanken voor hun aanwezigheid en bijdrage aan deze zéér geslaagde dag. Dit jaar hadden we een recordopkomst. Leuk om te zien dat er veel nieuwe bewoners gebruik maakten van de Burendag om hun nieuwe buren te leren kennen.
We kijken nu al uit naar Burendag 2025!
Marc, Miranda, Femke, Martijn, Chris, Chantal en Joost.
Dr. Nolensstraat